Mel Brooks

Melvin James Kaminsky

8,1
2 597 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mel Brooks

"Dracula..." tp był zdecydowanie słady film, słaba parodia. Ale czy ten film go pogrążył do tego stopnia, że już nie kręci? Brak forsy, pomysłów, zdrowia? O co chodzi?

ProF_A_N_

A ja myślę, że właśnie Dracula był naprawdę dobrą parodią tyle tylko, że Draculi z 1931r. Po obejrzeniu Draculi z 1994 a potem filmu Brooksa sam uważałem, że to taki sobie film ale gdy zobaczyłem starą wersję a potem Wampiry bez zębów to leżałem na podłodze ze śmiechu.
Jeżeli chodzi o filmy to rzeczywiście szalenie szkoda, że zaniechał filmy na rzecz teatru. Tym bardziej szkoda, że u nas w kraju nie zobaczymy na scenie żadnego teatru "Młodego Frankensteina" czy "Producentów".

ProF_A_N_

Dracula nie jest aż takim złym filmem, choć kiedyś bardziej mi sie podobał. Żałuję jednak że Mel nie robi już filmów, a przydał by się jakiś w dzisiejszych czasach, gdzie często parodie nie są za dobre. Choć może lepiej żeby nie kręcił, niż żeby skończył jak Zuckerowie i robił jakiś film z cyklu "Movie". Cała nadzieja w SpaceBalls: Animated series (żarty z seriali animowanych na podstawie filmów? Czemu nie!). Czytałem coś że przez strajk scenarzystów premiera miała odbyć się 23 marca, ale nie jestem pewien.

ProF_A_N_

Myśle, że to wiek. To krzepki staruszek, ale jednak 82letni.
Dracula miał kilka fajnych scen, ale jako całość to dla mnie najsłabyszy film Brooksa, a widziałam, o ile mnie pamięć nie myli, wszystkie. Kilku zresztą jestem zapamiętałą fanką ;)

Jeszcze jeden film Melvina to takie moje małe, skryte marzenie ;)

malgorzata

Jaki Dracula był taki był (mi osobiście bardzo się podoba) ale dało go się spokojnie obejrzeć. Co jednak powiecie o Historii Świata: część I??
Tego nijak nie da się przetrawić. Humor bardzo prostacki, prócz może 3-4 wartych uwagi scen.

zulombo

aaa. no tak, wyleciał mi z głowy. Każdy twórca ma swoje wzloty i upadki, Dla Brooksa upadkami są wymienione wcześniej filmy i jeszcze może "Faceci w rajtuzach" (tu również typ humoru czasem pozostawia wiele do życzenia). Jednak nie ma co, jak się ma w dorobku takie komedie jak "producenci", "młody frankenstein", "kosmiczne...", zresztą muszę dalej wymieniać? To się raczej nie mozna wstydzic kariery zawodowej :)

malgorzata

Co wy piszecie? Dracula to kiepski film>?? Dla mnie to jeden z najlepszych, jesli nie najlepszy film Brooksa i jedna z najlepszych parodi w historii.

ProF_A_N_

Dracula nie jest ostatni, Producenci 2005 mimo iż za kamerą stanęła Susan Stroman, to pełnoprawny film Mela jak Być lub Nie Być którego też nie wyreżyserował

GG06

Czekam na jego kolejny film ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones