PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31556}

Płonące siodła

Blazing Saddles
7,2 12 158
ocen
7,2 10 1 12158
6,5 8
ocen krytyków
Płonące siodła
powrót do forum filmu Płonące siodła

Może i humor nie był wyrafinowany, ale to Mel "Mistrz" Brooks a nie bracia Fajans :). Całość wypada świetne. I Aktorstwo z Gene Wilderem, Slimem PIkensem i Harvey Kormanem na czele. Ale także drugoplanówki np. MONGO. Film obfituje w świetne sceny, w których nie brak mistrzowskiego humoru. Brawa, Wielkie Brawa.

9/10

Pozdrawiam Serdecznie

ocenił(a) film na 5
piter_sobiecki

Jak dla mnie to film poniżej oczekiwań. Mimo westernowskiego klimatu i kilku przedniej klasy, inteligentnych dowcipów ogólnie nie jest wcale śmieszny, jako komedia wypada po prostu przeciętnie - chyba że ktoś lubi bardzo, ale to naprawde bardzo naciągany humor w stylu - "Hedley rozmawia z katem wystawiając głowę przez okno - odchodząc od okna uderza się w głowę, za chwilę sytuacja się powtarza - bo zapomina się po raz drugi", żarty tego typu to niestety 3/4 filmu, żenada... Albo raczej dziecinada.

Znacznie lepiej wypada jako parodia, superszybki Waco Kid (tak szybki że nie widać co zrobił :)) czy Lili Von Shtrupp parodiująca Marlenę Dietrich i pare innych. Ale takich scen było za mało i wg mnie nie ratują tego filmu, przynajmniej ja go nie polecam. Szykowałem się na super film a tu niestety duże rozczarowanie.
Szkoda bo lubie wszelkiego rodzaju parodie i komedie w tym wyjątkowo te z absurdalnym humorem. 3/4 tego filmu to bardziej dziecinne gagi które moga rozśmieszyć ale widzów do lat 12 (w stylu tego okna). 4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones